Zaznacz stronę

Dieta sokowa

     Jesteśmy największymi fanami soków. Soki naszej produkcji to witaminowe bomby, na które chętnie skusi się każdy. Pragniemy jednak zaznaczyć, że soki to doskonałe uzupełnienie diety. Często dostajemy pytania od naszych czytelników i klientów, czy nasze soki dostarczają wszystkich potrzebnych organizmowi składników odżywczych, czyli, czy można już nic więcej nie jeść. Pytania są wywołane rosnącą modą na diety sokowe, promowane przez wiele gwiazd i trenerów fitness. Postanowiliśmy więcej napisać trochę od siebie, co myślimy o diecie sokowej.
Nasze soki, zdecydowanie NIE zastąpią wszystkich posiłków w ciągu dnia, są jedynie uzupełnieniem diety o witaminy pochodzące z warzyw i owoców. Nie zagłębiamy się w składy soków innych producentów, ponieważ nie lubimy sobie wchodzić w drogę z innymi firmami.

     Dieta sokowa z pewnością ma kilka zalet. Zdecydowanie odciąża organizm i układ trawienny, co może dobrze wpływać na osoby, które mają problemy z trawieniem lub wrzodami. Prześledzimy wiele książek i blogów o zdrowym stylu życia, które informowały, że dieta sokowa pozwala oczyścić organizm z toksyn. Ni zaprzeczamy temu, jednak wystarczy chwila, aby znaleźć sporo informacji na portalach medycznych, które bagatelizują cudowne oczyszczenie za sprawa spokój, ponieważ od początku istnienia, nasz organizm sam oczyszcza się z toksyn, i wcale nie potrzebuje w tym pomocy.

    Z pewnością na diecie sokowej można sporo stracić na wadze, ponieważ dieta sokowa ma bardzo mało kalorii. Jak potwierdzają dietetycy, znacznie ograniczając ilość dostarczanych kalorii do organizmu, można schudnąć, jednak nie jest to zdrowe i często kończy się efektem jojo. Dietetycy, zdecydowanie nie polecają diety sokowej i porównują ją do bardzo krytykowanych głodówek. Jeżeli jednak bardzo chciałabym spróbować, zalecana długość korzystania z diety sokowej to maksymalnie 2 dni.

noclegi nad morzem bałtyckim pokoje Trzęsacz wczasy urlop nad morzem tanie wczasy
Problemy z erekcją a choroba
pokoje w Ostródzie nocleg na Mazurach Ostróda kwatery na noclegi nocowanie jeziora mazurskie